Poniedziałek, Maj 27, 2019, 10:30

W stylizacjach biznesowych mamy do czynienia z przestrzeganiem konkretnego dress codu czyli sugestiami dotyczącymi tego jak powinniśmy wyglądać w naszej przestrzeni biznesowej.
Coraz częściej spotykamy się z sytuacją, kiedy nasza firma, organizacja nie wymaga od nas przestrzegania ścisłego dress codu i stroju formalnego (czyli garnituru).
Wtedy możemy pozwolić sobie na ubiór w stylu smart casual czy też biznes casual.Tylko co dokładnie to oznacza ?

W stylizacjach smart casual możemy zastosować tzw. zestawy koordynowane. Oznacza to, że zamiast garnituru możemy ubrać spodnie oraz marynarkę nie będącymi kompletem wykonanym z tej samej tkaniny.

Calość oczywiście musi współgrać i tworzyć estetyczną czałość :-)

 

 

 

 

Krawat nie jest w tego typu stylizacjach elementem konieczym ale zawsze warto go dodać z uwagi na walory wizualne. Możemy tym dodatkiem podkreślić nasz indywidualny styl poprzez dobranie wzoru czy treż kolorystyki zgodnej z naszymi preferencjami i typem urody.

 

 

Kolejnym ciekawym elemetem może być dobrze dobrana poszetka. Czyli ten niewielki kawałek tkaniny, który umieszczamy w kieszonce marynarki :-) Oczywiście poszetka też doskonale nadaje się do podkreślenia naszego stylu oraz świetnie urozmaica całą stylizacje.

 

 

Ważne są też dodatki takie jak pasek czy zegarek. Pasek do spodni i pasek od zegarka mogą być w zbliżonej tonacji co zawsze wygląda dobrze.Najlepiej by były wykonane ze skóry licowej.

 

Czy różni się smart czy też biznes casual od stylu casual?

Casual oznacza styl lużny, swobodny ale nadal elegancki.Przykładem mogą być spodnie typu chino, koszula i sportowa marynarka lub jednobarwna koszulka polo.

Powyżej przedsdtawione są oba style więc łatwiej sobie można to usystematyzować.

W stylu casual fajnie prezentuje się zegarek na bransolecie. W biurze jednak warto zdecydowac się na pasek skórzany, który jest znaczenie bardziej elegancki.

 


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
Magdalena Krasoń - osobista stylistka Kraków

stylistka@magdalenakrason.pl
Tel. +48 668 120 533

A
Copyright (c)2019, All Rights Reserved.